Co se o nás píše

Nový příspěvek

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Soutěž připravuje na 60 rozhodčích

Zdislava - Vlastní noční hasičskou soutěž, která nemá v tomto rozsahu v Čechách obdoby, si vloni vymysleli dobrovolní hasiči ze Zdislavy. Druhého ročníku Hasičské noci pod Ještědem se letos ve Zdislavě zúčastnilo 23 družstev nejen z Libereckého kraje.

video audio foto komentářů 14.10.2009 14:24

Hasičskou noc pod Ještědem letos absolvovalo i čistě ženské družstvo ze SDH Český Dub.
Autor: Deník/ Petr Šimr

Soutěž trvá téměř celou noc a na plnění úkolů dohlíží 60 rozhodčích. „Na začátku dostane družstvo mapu, podle které vyrazí na trať, dlouhou asi 50 kilometrů.

Během cesty plní jednotlivé úkoly, například přejezd rybníku na raftu nebo musí zdolat překážkovou dráhu s přenášením zraněného na nosítkách. Čas, za který splní každou disciplínu, se účastníkům sčítá. A podle toho se družstva umisťují,“ uvedl velitel zásahové jednotky SDH Zdislava Zbyněk Fetr.

Kozlův hasičský počin:
HLASUJTE ZDE